Xbox Series X, 10 Kasım’da 499 dolara piyasaya çıkıyor

Microsoft, Xbox Series X konsolunu 10 Kasım’da 499 $ karşılığında piyasaya sürüyor. Yeni konsol için ön siparişler 22 Eylül’de başlayacak ve şirket, Xbox Tam Erişim programı aracılığıyla Xbox Series X’i de sunacak. Xbox Tam Erişim, bir Xbox konsolu, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Live maliyetini 24 ay boyunca aylık ödemelere bölen bir pakettir.

Xbox Series X, Xbox Game Pass Ultimate dahil olmak üzere ayda 34,99 ABD doları karşılığında Xbox Tam Erişim aracılığıyla satışa sunulacak . Microsoft, tatil sezonu için Xbox Tam Erişim programını hızla genişletiyor ve hatta EA Play’i Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Tam Erişim ile bir araya getiriyor. EA Play, FIFA 20 ve Titanfall 2 gibi oyunlar dahil 60’tan fazla EA oyununu içerir .

Xbox Tam Erişim, 10 Kasım’da hem Xbox Series X hem de S lansmanları için artık 12 ülkede mevcut olacak . Avustralya, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Güney Kore, İsveç, Birleşik Krallık ve ABD’nin tümü bu tatilde Xbox Tam Erişim seçeneklerine sahip olacak ve 2021’de daha fazla pazar izlenecek.

EA Play’in Xbox Game Pass Ultimate’a eklenmesi, hem Xbox Series X / S lansmanları hem de şirketin Game Pass ile yaptığı büyük itici güç için önemlidir. Halo Infinite gecikmesi ile Microsoft, Game Pass’te Destiny 2 için Bungie ile iş birliği yapmanın yollarını buldu ve şimdi de aboneler için daha büyük bir kitaplık için EA.