Google Chrome, yüzde 10 oranında daha hızlı olacak

Google, internet tarayıcısı olan Chrome için yakında önemli güncellemeler yayınlayacak. Söz konusu güncellemelerle birlikte Google Chrome daha iyi hızlı ve daha iyi bir deneyim sunması hedefleniyor.Gelen güncellemeler ile birlikte Chrome, sekme gruplama özelliği sayesinde kullanıcılara daha kolay ve hızlı bir deneyim sunulması hedefleniyor.

Mayıs ayında Beta olarak kullanıma sunulan özellik gelen güncellemelerle birlikte tüm Chrome kullanıcıları için sunulacak.

Bu özellik sayesinde istediğimiz sekmenin üzerinde sağ tık ile bir grup oluşturabilir veya o sekmeyi daha önce oluşturduğunuz bir gruba eklenebilecek. Sekme gruplarını oluştururken ise bu gruplar için bir isim etiketi ve renkte seçebiliyor olacağız. Bu sayede sekmeler arasında kaybolmadan rahatça işlerinizi yapabileceğiz

 

Google tarafından paylaşılan bilgilere göre sayfa yüklemeleri yüzde 10 oranında daha hızlı olacak. Daha hızlı sayfa yüklemelerinin yanı sıra Chrome’un gelen güncellemelerle birlikte pil ve bellek kullanımı konusunda daha efektif bir performans sergileyeceğini de ekleyebiliriz.

Paylaşılan bilgilere göre söz konusu güncellemelerin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını da ekleyelim