AMD Zen3 ve Radeon RX 6000 Yolda.

AMD bugün Ekim ayında iki ayrı etkinliğe ev sahipliği yapacağını açıkladı. İlk etkinlik Zen3 mimarisini ve büyük olasılıkla Vermeer kod adlı Ryzen 4000 serisini kapsayacak. Etkinlik Ekim’in 8’inde gerçekleştirilecek. Etkinliğin adı ‘Yeni Nesil Ryzen Masaüstü İşlemcileri’.

28 Ekim’de AMD, Radeon RX 6000 ekran kartlarını sergileyecek. Bu grafik kartları RDNA2 mimarisine dayanmaktadır.

Etkinlik Ekim ayının sonlarına doğru gerçekleştirilecek, yeni grafik kartlarının Kasım ayında, yine RDNA2 mimarisine dayanan yeni nesil oyun konsollarının piyasaya sürülmesinden hemen önce veya sonra piyasaya çıkmasını bekliyoruz.

Radeon RX 6000 serisi, Big Navi olarak adlandırılan işlemciye dayalı grafik kartlarına sahip olacak. Grafik kartları, yeni duyurulmuş (ve henüz piyasaya sürülmemiş) NVIDIA GeForce RTX 30 serisi kod adı Ampere ile rekabet edecek. Performans büyük bir soru, ancak AMD yeni mimariyle watt başına iki kat daha fazla performans sağlayacağından emin görünüyor.

Radeon Graphics’in bir sonraki ufkuyla dünya çapındaki oyuncuları memnun etmeye hazırlanırken, sizi RDNA 2 mimarimiz, Radeon RX 6000 serisi grafik kartlarımız ve en iyisini sunmamıza yardımcı olacak oyun geliştiricileri ve ekosistem ortaklarıyla derin işbirliğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet ediyoruz. Oyunculara Radeon. Radeon PC oyunlarının geleceğini 28 Ekim saat 12: 00’de görmeye başlayın.