TP-Link Wi-Fi 6 destekli ürün çeşitliliğini arttırıyor

TP-Link, Wi-Fi 6 destekli ürün ailesini genişletiyor ve bu ürünler Türkiye’de de satışa sunuluyor. Şu anda Türkiye’de Wi-Fi 6, başka bir deyişle AX destekli dört yönlendirici (router) ve bir PCI adaptör olmak üzere beş model satışta. Bu ürün ailesi yıl sonuna kadar daha da genişleyecek, yeni modeller eklenecek.

Yüksek bağlantı hızı ve erişim kapasitesi sunan Wi-Fi 6, şu anda en fazla online oyun oynayanlar tarafından tercih ediliyor. Bir önceki standarda göre bağlantı hızı ve erişim kapasitesini dört kat artıran Wi-Fi 6 teknolojisi, gecikme süresini de yüzde 60 oranında azaltıyor. Böylece Wi-Fi 6 teknolojili ağ ürünleriyle artık oyunlarda yüksek ping derdi son buluyor.

Evde online oyun oynayanların en büyük sıkıntılarından biri de oyun sırasında bir kullanıcının interneti sömüren bir uygulama çalıştırması ve ağ performansının düşmesi. TP-Link’in Wi-Fi 6 teknolojili yönlendiricileri ile bu sorun da ortadan kalkıyor. Oyun oynarken ağa bağlı başka biri Netflix’ten film indirebilir, bir diğeri görüntülü sohbet yapabilir. Oyun performansı bunlardan olumsuz etkilenmez.

Her düzeyde oyuncu için Wi-Fi 6 çözümü

TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojisinde de kullanıcılara seçenek sunuyor. Şu anda satışta olan dört yönlendirici modeli her düzeyde oyuncunun ihtiyacını karşılayabiliyor, farklı bütçelere de uygun çözüm sunuyor. Giriş seviyesinde Archer AX10 ve AX50 modelleri; orta seviyede Archer AX6000 modeli; üst seviyede ise Archer AX11000 modeli oyunseverlerin beğenisine sunulmuş durumda.