Windows 10 Sürüm 20H2’yi Duyurdu

Microsoft, Windows 10’a gelecek yeni sürüm olan Sürüm 20H2’yi duyurdu. Yeni sürüm, 2004 sürümüne göre daha iyi performans gösterecek.Chromium tabanlı yeni Edge tarayıcısını da bu sürümle sunulacak.

Microsoft, Windows 10 sürümünün duyurusunu yaptı. Microsoft Insider kullanıcıları için Windows 10 Sürüm 20H2 ismiyle yayınlanan yeni sürüm, Windows Update üzerinde isteyen kullanıcılar tarafından indirilip yüklenebilir hâle geldi.

Windows 20H2, Microsoft’un açıklamasına göre Windows 10 Sürüm 2004 kullanıcıları tarafından şu anda indirilip kurulabilir durumda.

Güncellemeyle gelecek yeniliklerin yanı sıra Microsoft, 20H2 isminin artık tamamen resmileştiğini ve bu güncellemeyi Windows Sürüm 20xx olarak adlandırmayacaklarını açıkladı. Ayrıca şirket, her yıl yayınladığı güncellemelerin ne zaman yayınlandıklarının ayırt edilmesi için de isimlerden faydalanacak. Buna göre sürüm isimlerinde bulunacak H1, içinde bulunduğu yılın ilk yarısını temsil ederken H2, o yılın ikinci yarısını temsil edecek.

Microsoft, birçok geliştiriciden gelen yorumlar üzerine 20H2’de A/B testlerini yapmayacağını açıkladı. Microsoft, güncelleştirmeyi indirmeyi ve test etmeyi düşünen herkesin bunu normal bir şekilde yapabileceğini belirtti.