Zyxel’den ADSL, VDSL destekli VMG3625-T20A

Zyxel, VMG3625-T20A ev kullanıcılarının bağlantı performanslarını arttırma konusunda iddialı. ADSL ve  VDSL bağlantı türlerini destekleyen T20A, 2,4 GHz ve 5 GHz bantlarında da çalışabiliyor. T2A ile 2,4 GHz bağlantı yaptığınızda 300 Mbps, 5 GHz bağlantı yaptığınızda ise 866 Mbps hızlara ulaşabiliyorsunuz. 50 Mbps, 100 Mbps gibi yüksek hızlarda internet altyapısına sahip olan kullanıcılar için bağlantı kalitesi önemli fark yaratacaktır.

T20A’nın dış görünüşü gayet şık dış kısmında harici anten bulunmuyor fakat içinde bulunan antenler 90m2’lik bir evde tüm konumlarda sıkıntısız baglantı verebiliyor.

Modemin  arka tarafında bir adet VDSL/ADSL2 için RJ-11 arabirimi, Giga-Ethernet WAN portu için RJ-45 bağlantısı ve  4 adet 10/100/1000 Mbps otomatik seçim yapabilen Ethernet LAN yuvaları bulunuyor. Ayrıca 1 adet USB yuvası bulunmakta. Bu yuvaya takacağınız bir USB bellekteki bilgileri vs. paylaşıma açabiliyorsunuz. Öte yandan 3G dongle’ı gibi ekstra çevre birimlerini de bu USB yuvasına takarak devreye alabiliyor ve mobil bağlantıya geçebiliyorsunuz.

Zyxel-T20A Çift Bantlı Kablosuz AC / N Combo WAN USB’li Gigabit Ağ Geçidi, farklı VDSL hatları arasında karışma veya paraziti ortadan kaldıran G.vectoring teknolojisini destekliyor. Vectoring mekanizması, kablo / fiber teknolojisi ile rekabet edebilmek ve mevcut altyapıyı değiştirmeden servis erişimini arttırmak için bit oranlarını önemli ölçüde arttırıyor – FTTH dağıtımlarına göre önemli bir maliyet tasarrufu avantajı olurken, CAPEX olmadan geliştirilmiş veri oranları ve kapsama alanı ile optimize edilebiliyor